SZKOŁA PODSTAWOWA IM. MARII KONOPNICKIEJ W STAREJ WSI

• wykwalifikowana i doświadczona kadra pedagogiczna
  • wysoki poziom nauczania
  • nauka dwóch języków (angielskiego, rosyjskiego)
  • Szkolny Rzecznik Praw Ucznia
  • centrum multimediane
  • realizowanie projektów edukacyjnych
  • biblioteka
  • świetlica

Szkoła Podstawowa im. M. Konopnickiej wStarej Wsi to szkoła, dla której priorytetem jest promocja bezpieczeństwa i zdrowego stylu życia.

Pragniemy sprostać potrzebom i oczekiwaniom dzieci. Zapraszamy do naszej placówki oferując:

• szkołę otwartą dla rodziców
  • rzetelną ocenę kompetencji uczniów
  • pomoc uczniom z zaburzeniami
  • doskonalenie jakości pracy nauczycieli
  • promocję bezpieczeństwa i zdrowego stylu życia

Rada pedagogiczna, dyrekcja, rodzice pracują nad rozwojem szkoły organizacji i jakości pracy, sposobu administrowania, dostosowanie oferty edukacyjnej do potrzeb i oczekiwań rodziców uczniów.

Szkoła wprowadza uczniów w świat wiedzy naukowej. Grono pedagogiczne to osoby wykwalifikowane, pełne zapału i chęci do najlepszego wykształcenia uczniów. Nauczyciele uczą dzieci samodzielności i pomagają w podejmowaniu decyzji dotyczącej kierunku dalszej edukacji.

Zajęcia dodatkowe
Szkoła stara się w sposób ciekawy i interesujący organizować czas wolny uczniom szkoły. Uzdolnieni uczniowie mogą zawsze liczyć na fachową pomoc swoich nauczycieli, która wspiera młodzież w jej rozwoju oraz umacnia w niej poczucie własnej wartości. W zależności od zainteresowań młodzieży prowadzone są różnorodne zajęcia pozalekcyjne: koło matematyczne, informatyczne, muzyczne, plastyczne, języka angielskiego, języka rosyjskiego, edukacja ekologiczna, koło plastyczne, ortograficzne, biblijne, zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze dla klas I-III, zajęcia korekcyjno - kompensacyjne i zajęcia biblioteczne w ICIM.

Nasze działania skierowane są na:

• doskonalenie współpracy z rodzicami
  • podwyższanie jakości wyników w nauce
  • wprowadzanie możliwości realizacji zainteresowań uczniów
  • uwrażliwianie na ważność zdrowego stylu życia
  • uwrażliwianie na zachowanie bezpieczeństwa w różnych sytuacjach
  • wspomaganie ucznia ze specyficznymi potrzebami
  • aktywizowanie nauczycieli do nowoczesnych metod pracy