IV GMINNY KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK

W dniu 13 stycznia 2012 roku w sali widowiskowej  Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Białej Rawskiej odbył się  Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek pod hasłem „Śpiewajmy Małemu”. Organizatorem i pomysłodawcą konkursu jest Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej  w Starej Wsi.  Do konkursu przystąpiło 27 uczniów z klas I – VI   ze wszystkich szkół podstawowych  z terenu  Miasta i Gminy Biała Rawska. Laureaci  za I miejsce otrzymali pamiątkowe statuetki  dla szkół  oraz nagrody rzeczowe dla solistów. Atmosfera konkursu była bardzo przyjazna i rodzinna. W przerwach serwowano słodki poczęstunek  -  ciasta domowego wypieku i gorącą herbatkę. Można było porozmawiać i wspólnie pośpiewać, podzielić się wrażeniami jak również  poznać nowe koleżanki i nowych kolegów. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali słodkie nagrody pocieszenia. Komisja konkursowa przyznała następujące nagrody i wyróżnienia:
Kategoria klas I –II:
I miejsce      Katarzyna Piecuch  SP Biała Rawska
II miejsce    Julia Jóźwiak    SP Pachy
III miejsce   Karolina Wójcicka   SP Chodnów
Wyróżnienie   Joanna Piwowar  SP Biała Rawska
Kategoria zespoły z klas III – IV:
I miejsce   Julia Bagińska     SP Lesiew
II miejsce Weronika Męczyńska   SP Stara Wieś