DZIEŃ PAPIESKI 2011

W dniu 20 października 2011 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji XI Dnia Papieskiego pod hasłem "Jan Paweł II - Człowiek Modlitwy". Uczniowie klas V-VI przybliżyli postać i życie Błogosławionego Jana Pawła II . Na uroczystości zaprezentowano wiersze i pieśni religijne związane z Ojcem Świętym. Nad przebiegiem uroczystości czuwała katechetka Bogusława Szybińska.

Po uroczystości Pani Dyrektor przedstawiła laureatów ubiegłorocznych konkursów : Gminnego Konkursu Plastycznego "Jan Paweł II i dzieci", zorganizowanego przez Szkołę Podstawową w Lesiewie oraz konkursu literackiego zorganizowanego przez Gminną Bibliotekę w Białej Rawskiej.
Nagrody otrzymali  - Łukasz Dobrosz z kl. II  - za zajęcie I miejsca (jego rysunek został umieszczony na okładce książki "Teraz Wy przyszliście do mnie ..."),
- Filip Major z kl. II- za zajęcie III miejsca (jego rysunek został umieszczony na wewnętrznej okładce książki "Teraz Wy przyszliście do mnie ...").
Uczniowie również pisali wiersze. Nagrodzone wiersze zostały umieszczone w książce "Teraz Wy przyszliście do mnie ...". Wśród nagrodzonych autorek wierszy jest:
- Natalia Duczek z kl. 0 - kategoria: klasy 0-3,
- Aleksandra Świdnicka z kl. V - kategoria: klasy 4-6.