ROK SZKOLNY 2011/2012 ROKIEM SZKOŁY Z PASJĄ

Minister Katarzyna Hall ogłosiła rok szkolny 2011/2012 Rokiem Szkoły z Pasją. Jego celem jest zapewnienie rozwoju każdego ucznia, odpowiedniego do potrzeb i możliwości. Każdy uczeń bowiem ma inne potrzeby rozwojowe, możliwości i pasje. Niezmiernie ważne jest rozbudzanie tych pasji oraz umiejętne ich rozwijanie. Indywidualne podchodzenie do potrzeb uczniów, odkrywanie ich uzdolnień i zainteresowań jest jednym z najważniejszych zadań szkoły.

W celu realizacji tego zadania Ministerstwo Edukacji Narodowej w tym roku szkolnym będzie promować najlepsze rozwiązania wzbogacające ofertę edukacyjną placówek, zachęcać do uzupełniania oferty szkoły o elementy, dzięki którym dzieci i młodzież rozwijają swoje pasje i talenty, uczą się zaangażowania, współpracy, aktywności obywatelskiej, wrażliwości na potrzeby innych, wolontariatu.