Pasowanie na czytelnika

W dniu 17 maja powiększyło się grono użytkowników  biblioteki naszej szkoły, a wszystko to za sprawą pasowania na czytelników 11 uczniów z klasy I.

W zaczarowany świat książek naszych pierwszaków wprowadziły postaci rodem z bajek. Nie zabrakło Czerwonego Kapturka, Kota w butach, Calineczki, Sierotki Marysi. Na uroczystość przybyła również Pani Zagadka, która sprawdziła znajomość niektórych utworów wśród najmłodszych czytelników. Sama Królowa Książka udzieliła rad, jak postępować z książkami, aby długo nam służyły.
Uroczystego pasowania magiczną zakładką dokonała pani dyrektor Agnieszka Staszewska.

Na zakończenie nowi czytelnicy otrzymali upominki i pamiątkowe karty.
Nad przebiegiem uroczystości czuwały bibliotekarki : Magda Borss i Jolanta Gałązka.