Jeden dzień ze starożytności konkurs historyczny

11 marca 2011 roku odbył się w naszej szkole konkurs wiedzy o starożytności. Uczniowie z klas IV - VI pracowali w 5 grupach 3 - osobowych. Kazda grupa miała swój kolor.

Panie: Magda Borss i Iwona Stefańska - organizatorki konkursu przygotowały 10 różnych zadań. Uczniowie rozwiązywali krzyżówkę, przyporządkowali osiągnięcia cywilizacyjneposzczególnym państwom, rozpoznawali bogów greckich oraz rzymskich, a także nazywali wybrane prace Heraklesa. Były też kalambury słowne oraz rysunkowe.

Dodatkową atrakcją konkursu były stroje nawiązujące do epoki starożytnej. uczniowie wykazali się tutaj wielką pomysłowością. W naszej szkole "zawitali" m.in.: Juliusz Cezar, Zeus, Hefajstos, Ares, boginki greckie, a także kobieta grecka oraz rzymski niewolnik.

Zwycięzcą konkursu została grupa "zielonych": Ola Świdnicka, Kasia Sawicka i Hubert Matyjas. Zdobyli oni
58 punktów z 60 możliwych do uzyskania.