Wizyta w telewizji

W dniu 18 lutego 2011r. uczniowie naszej szkoły wyjechali na wycieczkę szkolną do Warszawy. W programie wycieczki główną atrakcją była wizyta w Telewizji Polskiej.

Niespodzianek od  momentu wejścia do TVP nie było końca. W holu telewizji spotkaliśmy sławnego komentatora sportowego Włodzimierza Szaranowicza, który chętnie pozował z nami do wspólnych fotografii i z cierpliwością wypisywał kolejny autograf. Spotkanie to nie było przypadkowe, bo właśnie nasza wycieczka rozpoczęła zwiedzanie telewizji od studia sportowego, gdzie na co dzień  pracuje p. Szaranowicz. Wszyscy byliśmy zadziwieni wielkością studia i ilością oświetlenia. Każdy z nas  mógł zasiąść za słynnym szklanym stołem i stanąć za obiektywem kamery.

Ze studia  sportowego  przemieściliśmy się do największego studia,  gdzie nagrywany  będzie program „Gilotyna”. Na naszych oczach powstawała sceneria programu. Niestety w wersji  roboczej nie wyglądało to tak jak za szklanym ekranem. Nasz przewodnik tłumaczył  nam, że studio to jest największym studiem i kiedy uruchomione jest oświetlenie, to moc energii starczyłaby na oświetlenie 2000 mieszkań.

Krocząc długimi korytarzami TVP rozciągającymi się na powierzchni 16 ha, spotkaliśmy prezentera radiowego
i telewizyjnego Artura Orzecha, który właśnie odpoczywał między nagraniami. Następnie ze starej części budynku telewizji przemieściliśmy się szklanym łącznikiem do nowo wybudowanych nowoczesnych studiów nagrań. Przez chwilę byliśmy świadkami nagrania programu „Pytanie na śniadanie”.

Ostatnim elementem naszej niesamowitej wycieczki była wizyta w muzeum  telewizji, w którym zgromadzone były pierwsze kamery oraz dawne postaci z bajek takie jak Jacek i Agatka czy Kulfon. Wspólne zdjęcie z przewodnikiem przy ogromnym napisie TVP było  ostatnim  punktem  naszej  wizyty w TVP.

Tego dnia atrakcji mieliśmy jeszcze kilka. Autokarem  przejechaliśmy do kina w Galerii Mokotów. Tam obejrzeliśmy zabawny film pt. „ Guliwer”, który emitowany był w technologii 3D. Po seansie i posiłku wróciliśmy do domów, gdzie każdy z nas opowiedział jak wygląda telewizja od "kuchni”.

WIZYTA W TELEWIZJI POLSKIEJ - ZDJĘCIA