Akcja społeczna

AKCJA SPOŁECZNA

„WYPADKI NA DROGACH
- POROZMAWIAJMY”

Nasi uczniowie wzięli udział w  III edycji ogólnopolskiej akcji społecznej „Wypadki na drogach porozmawiajmy" organizowanej przez Stowarzyszenie "Droga i Bezpieczeństwo" pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego i Rzecznika Praw Dziecka. Tematem przewodnim tegorocznej ogólnopolskiej edycji była nadmierna prędkość.
    Celem akcji jest nauczenie uczniów - poprzez dyskusję i dialog - jak wyrażać swoje poglądy nt. bezpieczeństwa.
Na zajęciach techniki w klasach IV-VI uczniowie zapoznali się z materiałami informacyjnymi i statystykami. Następnie podjęli aktywną dyskusję, opowiedzieli o swoich doświadczeniach, obawach, wątpliwościach. Na koniec podzielili się wnioskami i pomysłami, dotyczącymi tego tematu.
   19 listopada w Światowym Dniu Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych koordynatorka akcji p. Iwona Stefańska zorganizowała apel, na którym zapoznała wszystkich uczniów z celem akcji, przedstawiła krótkie informacje oraz statystyki na ten temat. Na  korytarzu szkolnym została zamieszczona gazetka informacyjna. Każde dziecko otrzymało również ulotkę dla rodzica pt. „10 wskazówek dla bezpiecznego kierowcy".