Pasowanie i ślubowanie pierwszoklasistów

Jesteśmy już uczniami klasy pierwszej!

Ślubowanie i pasowanie na ucznia to bardzo ważna uroczystość w naszym szkolnym kalendarzu imprez. Tradycyjnie, jak co roku w październiku dzieci z klasy pierwszej  wobec rodziców, nauczycieli, koleżanek i kolegów ze szkoły składają  uroczystą przysięgę i zostają pasowani przez panią dyrektor specjalnym ołówkiem. Stają się wtedy członkami społeczności szkolnej, czyli nie są już tylko dziećmi, ale też uczniami tej szkoły. Fakt obecności rodziców, uczniów klas starszych i ich wychowawców dodaje dodatkowej wagi tej uroczystości.
Po uroczystości ślubowania i pasowania pierwszaki złożyły odcisk kciuka w pamiątkowej księdze. Po części oficjalnej pierwszaki zaprezentowały specjalnie przygotowaną część artystyczną.
Uczniowie mieli nie lada tremę występując przed tak licznie zgromadzoną publicznością. Z drżącym głosem i strachem rozpoczęli recytację wierszy, ale już po pierwszych gromkich brawach nabrali pewności siebie, swobodnie poczuli się na scenie i z uśmiechem zaprezentowali swój program. Pokazali wszystkim, że doskonale znają szkolne zasady i sumiennie ich przestrzegają, że znają już litery, potrafią właściwie zachować się na drodze, wiedzą wiele o ojczystym kraju i przyrodzie. Udowodnili, że z chęcią i zapałem podejmują obowiązki szkolne.
Na zakończenie uroczystości nie zabrakło pamiątkowych zdjęć i słodkiego poczęstunku dla dzieci, rodziców i zaproszonych nauczyciel.