SPRZĄTANIE ŚWIATA 2010

Od wielu już lat uczestniczymy w akcji „Sprzątanie Świata”, która została zapoczątkowana w Australii w 1989 roku, a w Polsce  po raz pierwszy przeprowadzona na szeroką skalę w 1994 roku.

Dzięki tym akcjom z każdym rokiem zmienia się na korzyść okolica naszej szkoły. Rośnie też świadomość ekologiczna dzieci, które uczą się jak dbać
o swoje najbliższe środowisko.

Również w roku szkolnym 2010/2011 wszyscy uczniowie naszej szkoły włączyli się do akcji „ Sprzątanie Świata – Polska 2010”.

Tegoroczna akcja została zorganizowana pod hasłem: „CHROŃMY BIORÓŻNORODNOŚĆ - SEGREGUJMY ODPADY”.
Począwszy od najmłodszych tj. pięciolatków, sześciolatków oraz dzieci klas I – VI wszyscy ochoczo zabrali się do pracy. Uczniowie  wraz z opiekunami penetrowali przydrożne rowy, place, pobocza  dróg oraz sprzątali przystanek autobusowy. Zrobiono także porządki wokół szkoły.
         W przeprowadzeniu akcji pomógł Urząd Gminy w Białej Rawskiej, który dostarczył worki i rękawiczki oraz zajął się wywiezieniem zebranych śmieci.