Dzień Ziemi

W dniu 22 kwietnia 2010r. w  Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Starej Wsi został zorganizowany  Dzień Ziemi, który ogłoszono Dniem Zielonym.
   Pani dyrektor  Agnieszka Staszewska zaprosiła na ten dzień specjalnego gościa - Pana Leśniczego.
   Wszyscy uczniowie przyszli do szkoły ubrani na zielono, nawet panie miały zielone bluzki. Dzieci z klas 0-III
na głowy założyły zielone opaski z żabkami, motylkami i kwiatami.
   Uroczystość rozpoczęły dzieci z kl. 0-III prezentując przygotowane wiersze i piosenki.
   Po występach Pan Leśniczy opowiadał o swojej pracy i o różnych wesołych przygodach w lesie. Przybliżył nam także zwyczaje zwierząt i ptaków. Najwięcej czasu poświęcił opowiadaniu o życiu sów mieszkających w Polsce.
   Na zakończenie uczniowie z klas I-II zaśpiewali piosenkę i odczytały wcześniej przygotowane hasła o segragacji śmieci.
   Uroczystość zakończyła się pamiątkowymi zdjęciami i symbolicznym sadzeniem drzew i krzewów przed szkołą.