Pierwszy Dzień Wiosny

W dniu 22 marca 2010r. w  Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Starej Wsi został zorganizowany  Pierwszy Dzień Wiosny do którego aktywnie włączyły się dzieci z klas 0- III.
   Dzieci przygotowywały się do tego dnia już od początku marca. Uczyły sie wierszy i piosenek o wiośnie, gromadziły rekwizyty potrzebne do występów, a przedszkolaki wykonały przy pomocy rodziców słomianą Marzannę.
   Po krótkim przedstawieniu przygotowanym przez klasę III uczniowie z klas 0-III zaprezentowali przygotowane piosenki oraz wiersze by uczcić nadejście wiosny.
   Nie zabrakło też zagadek i rebusów o ptakach i pierwszych wiosennych kwiatach.
   Następnie wszyscy uczestnicy wyruszyli na spacer z Marzanną do pobliskiego parku, by przy wspólnych pląsach
i zabawach pożegnać Marzannę- symbol odchodzącej zimy.