Dzień Marchewki

W dniu 10 lutego 2010 r. w  Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Starej Wsi przedszkolaki z panią wychowawczynią zorganizowały Dzień Marchewki.

Wszyscy uczniowie z klasy 0 w tym dniu przyszli do szkoły ubrani na pomarańczowo i założyli opaski na głowy,
a pani  Bogusia założyła pomarańczową bluzkę i szalik.
   Maluchy zaprosiły wszystkich uczniów z kl. I-VI na korytarz gdzie zaprezentowały przygotowane wierszyki, zagadki  i piosenki o warzywach, a szczególnie o marchewce - bohaterce dnia.
   Po krótkiej części artystycznej przedszkolaki poczęstowały wszystkich zgromadzonych marchewką oraz soczkiem  marchwiowo- pomarańczowym.
Do promocji zdrowia włączyła się również pani Jolanata Gałązka z klasą I częstując uczniów pysznymi kanapkami
z kiełkami i jabłkami.
    „Dzień Marchewki" zakończył się wspólnym śpiewaniem piosenki pt. „Na marchewki urodziny"oraz pamiątkowymi zdjęciami.