Wielki Bal Księżniczek

„Wielki Bal Księżniczek"

„(...)Jest karnawał, dzieci tańczą,

Gra orkiestra przebierańcom."

W sobotę 30 stycznia w Szkole Podstawowej w Starej Wsi odbyła się choinka szkolna, a w oddziale przedszkolnym „Wielki Bal Księżniczek".
Było to naprawdę niezwykłe wydarzenie!
Maluchy z przedszkola przygotowywały się do balu od dawna. Uczyły się piosenek, szykowały dekoracje i stroje.

„Wielki Bal Księżniczek" rozpoczął się o godz. 10.00. Wszystkie dzieci przybyły
w pięknych stojach, dziewczynki przebrane były za księżniczki, a chłopcy to kowboje i zorro.

Najpierw dzieci zaprezentowały się w strojach przed uczestnikami choinki szkolnej, idąc przez środek korytarza w rytm muzyki.
Następnie przedszkolaki w swojej balowej sali z mnóstwem balonów i specjalnie przygotowanym tronem uczestniczyły w grach, konkursach, zabawach i zajęciach plastycznych.  Było dmuchanie balonika na czas, rozwiązywanie zagadek, taniec z balonami, wyklejanie maski karnawałowej, wspólne śpiewanie oraz wiele innych atrakcji.
Gdy dzieci trochę się zmęczyły mamusie przygotowały im wspaniały i pyszny poczestnek. A po poczęstunku tańcom i wspólnym zabawom nie było końca.
Suknie księżniczek w tańcu wirowały, kowbojom kapelusze z głów spadały!
Na koniec bal uświetniła wizyta Świętego Mikołaja z prezentami.
Były też pamiątkowe dyplomy, słodkie niespodzianki oraz mnóstwo zdjęć.
Ten  wyjatkowy bal dzieci będą długo wspominać...