Wigilia w szkole

„Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy
Dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory..."

Chcąc podtrzymywać tradycję wspólnych spotkań w wigilijny wieczór, na kilka dni przed Wigilią, uczniowie naszej szkoły przygotowywali klasowe spotkania wigilijne. Jak co roku, spotkania te miały szczególny charakter. Uroczystość w każdej klasie rozpoczynano od łamania się opłatkiem i składania życzeń świąteczno-noworocznych. Następnie wszyscy przy wspólnym stole częstowali się przygotowanymi potrawami. W zależności od tego, co uczniowie danej klasy sobie zaplanowali, na stołach wigilijnych znalazły się różne potrawy. W niektórych klasach był to słodki poczęstunek, ale były też klasy, gdzie można było posmakować czerwonego barszczu, pierożków z kapustą i grzybami, czy też ryby.

Spotkania przebiegały w miłej i świątecznej atmosferze, śpiewane były kolędy.

Szczególne podziękowania należą się Mamom, gdyż to one przygotowały pyszne ciasta i tradycyjne wigilijne potrawy.

Dla ciekawskich umieszczamy kilka zdjęć ze spotkań:

klasa „0"

klasa IV