POWITANIE WIOSNY

Powitanie Wiosny

„Naplotkowała sosna, że już się zbliża wiosna...” na jej powitanie wyszli  uczniowie Szkoły Podstawowej im. M. Konopnickiej w Starej Wsi. Każda klasa przygotowała wspaniałe wiosenne stroje i okrzyki. Już od rana w szkole było bardzo kolorowo i wiosennie. Po długiej przerwie organizatorki pani Jolanta Gałązka i pani Jolanta Furmańska zaprosiły do wspólnej zabawy. Każda klasa rozwiązała wiosenną zagadkę , a wychowawcy ciągnęli karty kwizowe
i odgadywali rozwiązania. Następnie wszyscy wysłuchali wiosennych okrzyków; np. „Pani wiosna zawitała -  cały świat pomalowała”, lub „Przedszkolaki są radosne , bo witają dzisiaj wiosnę”.
Po tych emocjach umysłowych wszystkie dzieci wyruszyły barwnym korowodem na spacer przez wieś. Ruszyliśmy z "Marzanną", ze śpiewem i muzyką witaliśmy mieszkańców wioski pracujących w ogródkach. Pogoda była przepiękna, więc spacer się udał. Witano nas oklaskami i serdecznymi uśmiechami. Aby ostatecznie pożegnać zimę wróciliśmy na plac szkolny i  spaliliśmy swoje Marzanny. Na ognisku piekliśmy kiełbaski i zatańczyliśmy wiosenny taniec wokół gaika. Teraz widać, że zagościła prawdziwa wiosna.