DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie
i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci
i młodzieży do zasobów internetowych.
W Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu od 2005 roku organizowany jest przez Fundację Dzieci Niczyje oraz Naukową i Akademicką Sieć Komputerową (NASK) - realizatorów unijnego programu Safer Internet.
Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange.
DBI 2014 został objęty honorowym patronatem przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji.

Wszystkie działania podejmowane w ramach DBI 2014 realizowane będą pod hasłem "Razem tworzymy lepszy Internet". Podczas tegorocznych obchodów chcemy zwrócić uwagę na to, że każdy internauta może przyczynić się do tego, że Internet będzie miejscem bezpiecznym i pozytywnym.
Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta.