Spotkanie z Mikołajem

W dniu 9 grudnia 2009 r. przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Starej Wsi razem ze swoimi mamusiami i panią wychowawczynią wybrały się na wycieczkę do Krainy Świętego Mikołaja w Kołacinku.

Już przy bramie do baśniowej krainy na maluchów czekał Czerwony Kapturek, który oprowadzał dzieci po bajkowej ścieżce.

Spacerując przedszkolaki wysłuchały bajki o Czerwonym Kapturku, Jasiu
i Małgosi, Królewnie Śnieżce i krasnoludkach, oraz o Królowej Śniegu.
Odwiedziły dom Dziadka Mroza i Świętego Mikołaja a także zagrodę z reniferami. Były także w Sali Tronowej Świętego Mikołaja, gdzie Mikołaj przygotowuje prezenty dla dzieci.

Po spacerze dzieci bawiły się na ogrzewanym placu zabaw, korzystając ze zjeżdżalni, basenów z kulkami i innych atrakcji.

Na zakończenie przedszkolaki odbyły przejażdżkę Bajkową Kolejką.

Pobyt w Krainie Świętego Mikołaja zakończył się wspólnymi zdjęciami z Mikołajem i Dziadkiem Mrozem.

Bogusława Gierlich