PIKNIK RODZINNY

W SZKOLE PODSTAWOWEJ

IM. MARII KONOPNICKIEJ W STAREJ WSI

8 czerwca 2013r. w naszej szkole zorganizowano Piknik Rodzinny zwieńczający Dzień Matki, Dzień Dziecka i Dzień Ojca. Wśród zaproszonych gości zaszczycili nas swoją obecnością m. in. p. Ewa Adamczyk reprezentująca Urząd Miasta i Gminy Biała Rawska  i p. Marek  Pałasz –sekretarz Urzędu Miasta i Gminy Biała Rawska.

Ta rodzinna uroczystość odbywała się na świeżym powietrzu. W cieniu szkolnych lip biesiadnicy mogli wypocząć, a miłośnicy aktywnego spędzania czasu uczestniczyć w różnych konkurencjach sportowych. Atrakcji nie brakowało.

Podczas imprezy strażacy z OSP w Białej Rawskiej prezentowali wóz strażacki i sprzęt ratowniczy, zaś jednostka wojskowa z I Grójeckiego Ośrodka Radioelektronicznego przybyła do nas pojazdami wojskowymi, które cieszyły się dużą popularnością i to nie tylko wśród chłopców.                                                                                                                                                              Nie Nie mniejsze zainteresowanie uczestników Pikniku Rodzinnego wzbudziły konkurencje strzeleckie przygotowane przez przedstawicieli rawskiego oddziału Ligii Obrony Kraju.                                                                                                                                                                                                                                   O O zdrowie wszystkich biesiadujących dbały szczególnie troskliwie panie ze Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej z Rawy Mazowieckiej, które to mierzyły ciśnienie (a to ciągle ze względu na moc atrakcji rosło)  i zawartość dwutlenku węgla w wydychanym powietrzu.

Ponadto w trakcie trwania pikniku można było degustować zdrową żywność: kanapki, surówki, owoce, warzywa, soki.

W czasie imprezy miało miejsce także podsumowanie programu „Trzymaj Formę” i rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. „Wybieramy zdrowie” połączone z wystawą prac konkursowych.

Piknik Rodzinny uświetniony został  koncertem flażoletowym w wykonaniu uczniów naszej szkoły i towarzyszącego im zespołu „Mateuski” z Myślakowic pod batutą p. Jana Czerskiego.

Wszyscy przybyli na tę uroczystość goście bawili się przy gorących rytmach przebojów granych przez zespół Relax. Tańce na powietrzu przy unoszących się zewsząd bańkach mydlanych cieszyły się dużym zainteresowaniem zarówno dzieci jak i dorosłych.

Dopisała nie tylko pogoda, ale i co ważniejsze - humory.W zorganizowanie pikniku aktywnie włączyli się Rodzice naszych uczniów, którzy to przygotowali poczęstunek dla wszystkich biesiadników.

Za pomoc i zaangażowanie Rodzicom serdecznie dziękujemy.