Dzień Praw Dziecka

20 listopada, podobnie jak wiele szkół w całej Polsce, włączyliśmy się w obchody 20-lecia Konwencji o Prawach Dziecka.
Odbył się uroczysty apel. Uczniowie klasy czwartej krótko przedstawili historię praw dzieci w Polsce, a także informacje o tym, jakie prawa są zawarte w Konwencji o Prawach Dziecka. Młodsze dzieci mogły dowiedzieć się o swoich prawach słuchając recytacji wiersza M. Brykczyńskiego.
Każdy uczeń dostał następnie balon, na którym mógł zapisać (sam lub z pomocą nauczyciela) prawo, które jest dla niego najważniejsze. Zapisane balony przywiesiliśmy na głównym korytarzu szkoły.

W tym dniu również zostały ogłoszone wyniki szkolnego konkursu plastycznego „Każdy z nas ma prawo do..."
Zwycięzcą konkursu został uczeń klasy drugiej - Rafał Różański.
Wyróżnienia otrzymały: Kinga Jaskólska z klasy „0", Kinga Dobrosz z klasy I, Natalia Pruszyńska z klasy II. Dodatkowe wyróżnienia otrzymały: Aleksandra Major z klasy I oraz Agata Walczak z klasy II.
Nagrodzonym gratulujemy. Dziękujemy równocześnie wszystkim uczniom, którzy przygotowali prace konkursowe.

Na obchody Dnia Praw Dziecka otrzymaliśmy od UNICEF patronat „20 lecie Konwencji o Prawach Dziecka pod patronatem UNICEF".

Dzień ten zapoczątkował również w naszej szkole trwający do 1 marca 2010 roku program „SZKOŁA Z PRAWAMI DZIECKA".

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć.

Katarzyna Pełka