SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTY

Uczniowie klasy VI w dniu 4 kwietnia 2013 roku pisali swój najpoważniejszy jak do tej pory sprawdzian.  Był to sprawdzian podsumowujacy ich sześcioletnią edukację w szkole podstawowej.
   Sprawdzian szóstoklasisty jest egzaminem obowiązkowym, muszą go napisać wszyscy uczniowie. Przystąpienie do sprawdzianu jest jednym z warunków ukończenia szkoły.
   Na sprawdzianie badany i oceniany był poziom osiągnięć uczniów w zakresie pięciu obszarów umiejętności: czytania, pisania, rozumowania, korzystania z informacji oraz wykorzystywania wiedzy w praktyce.
   Każdy uczeń otrzymał taki sam zestaw zadań wraz z kartą odpowiedzi (zwany zestawem egzaminacyjnym). Sprawdzian składał się głównie z zadań zamkniętych, w których trzeba wybrać poprawną odpowiedź spośród podanych. Uczeń musiał rozwiązać też kilka zadań otwartych i napisać krótki tekst.
   Prace uczniów będą sprawdzane i punktowane przez specjalnie przygotowanych i przeszkolonych egzaminatorów . Maksymalnie na sprawdzianie można uzyskać 40 punktów.