''POMÓŻMY KASZTANOWCOM

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły włączyli się do akcji „POMÓŻMY KASZTANOWCOM".  Jest to ogólnopolska akcja grabienia i utylizacji liści kasztanowca zaatakowanego przez szrotówka kasztanowcowiaczka.

Jesienne grabienie i utylizacja liści kasztanowca pozostają najprostszą, a przy tym niewątpliwie najtańszą, metodą zwalczania szkodnika. Skuteczna walka ze szrotówkiem uzależniona jest od skali działania. Musi mieć ona masowy charakter, aby motyl nie przemieszczał się z jednego obszaru na drugi.

Nasi uczniowie chętnie włączyli się do prac mających na celu ochronę kasztanowców i w umówionym dniu przynieśli „robocze stroje". Nie zabrakło wśród nich osób, które uczestniczą w zajęciach koła przyrodniczego. Ci, którzy mogli, przynieśli ze sobą również dodatkowe grabie, aby wszyscy zaangażowani uczniowie mieli czym pracować.

Zgrabione liście zostały przewiezione w wyznaczone miejsce, i z pomocą pana konserwatora zutylizowane (spalone).

Ciekawskich zapraszamy do galerii, gdzie można obejrzeć zdjęcia z przeprowadzonej akcji.

Zachęcamy wszystkich do przyłączenia się do akcji, bo wystarczy tylko:

• ZGRABIĆ liście spod kasztanowców,
  • ZEBRAĆ liście do worków,
  • ZUTYLIZOWAĆ liście.

Jeśli wszyscy chwycimy grabie w dłoń,
jesteśmy w stanie do reszty zdziesiątkować
szrotówkową populację.