Uroczyście ślubowali...

Dnia 12.10.2009 r. w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Starej Wsi odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie uczniów klasy pierwszej. Do „pierwszej przysięgi' przystąpiło 12 uczniów . Wśród zaproszonych gości byli: burmistrz Miasta Biała Rawska Bogdan Pietrzak, przewodniczący Rady Miasta Henryk Stępniewski, Ks. Dziekan Robert Kwatek, ks. Proboszcz Sławomir Sasin, rodzice dzieci i nauczyciele.

Ślubowanie rozpoczęto częścią oficjalną, w której pani dyrektor Agnieszka Staszewska  przywitała przybyłych gości i uczniów. Następnie rodzice dostojnym krokiem wprowadzili do szkoły bohaterów dnia - pierwszaków. Oddali je w ręce wychowawczyni pani Jolanty Gałązki. Słowami: „ Wszyscy tu przyszliśmy po wiedzę, ze źródła wodę chcemy pić, tu nas nauczą co dobre, tu nas nauczą jak żyć" rozpoczęła się część artystyczna. Były piosenki, wiersze i egzamin, który przygotowali uczniowie klas starszych. Następnie  pierwszaki przeszły test wytrzymałości i wypiły podany w pucharkach sok z cytryny. „Czy to miodek, czy cytrynka na ich buziach wesoła minka". Po tych udanych próbach uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar. Pani dyrektor dokonała uroczystego pasowania i pierwszoklasiści stali się pełnoprawnymi uczniami SP w Starej Wsi. Jeszcze tylko złożenie odciska palca przypieczętowało ceremonię. Pan burmistrz wręczył Akty Pasowania na ucznia, a pani dyrektor wręczyła pierwszy dokument - Legitymację szkolną. Zaproszeni goście obdarowali pierwszaków prezentami: książkami, przyborami szkolnymi, czapeczkami z logo gminy, a koledzy z Samorządu Uczniowskiego wręczyli „piórniki- niezbędniki". Pierwszaki za serdeczne i godne przyjęcie do braci uczniowskiej podziękowali i poczęstowali wszystkich słodkościami. Zaproszeni goście złożyli wpisy do Pamiątkowej Księgi Ślubowań. Ślubowanie klas pierwszych zakończył słodki poczęstunek, na którym był wspaniały tort w kształcie otwartej księgi. Uczniowie zdmuchnęli 12 świeczek i okrzykiem „Jesteśmy uczniami" zaprosili gości do stołu. Były pamiątkowe zdjęcia i dzielenie się wrażeniami.

Opracowała: mgr Jolanta Gałązka