ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA 2012

5 października 2012 roku w naszej szkole uczniowie z klas 0 – III wzięli udział w ŚWIĘCIE PIECZONEGO ZIEMNIAKA. Pani Jolanta Furmańska i Jolanta Gałązka opowiedziały dzieciom o wartościach, jakie ma to  warzywo a także pokazały różne formy jego wykorzystania. Imprezę rozpoczęły zabawy przy muzyce. Dzieci chętnie wzięły udział w kalamburach pod hasłem „Jakie to warzywo?”Na korytarzu szkolnym uczniowie wraz z wychowawcami przygotowali wystawkę pięknych ziemniaczanych rzeźb. Po wysłuchaniu krótkiej pogadanki na temat wartości odżywczych ziemniaka i jego zastosowaniu, zarówno w kuchni, jak i w przemyśle dzieci miały okazję spróbować  „domowej roboty” sałatki ziemniaczanej i prażynek. Panie przypomniały swoim uczniom także historię ziemniaka, którego na hiszpański dwór królewski  przywiózł Krzysztof Kolumb.

Korzystając z ładnej pogody maluchy wybrały się na szkolne boisko głośno powtarzając wymyślone wcześniej okrzyki – „Ziemniaki są zdrowe, w kuchni zawsze gotowe”, czy „Na smutną pogodę ziemniaki z pochodem”. Wychowawczynie zaprosiły dzieci do zabaw ruchowych z chustą animacyjną. Chętnych nie brakowało także do udziału w konkurencjach sportowych – rzutów ziemniakiem do celu, wyścigów z ziemniakiem na łyżce, czy przenoszenie ziemniaków na tacy, tak aby żaden nie upadł. Na koniec wspólnej zabawy wybrano  Ziemniaczanego Króla, a także rozstrzygnięto konkurs „czyj ziemniak najśmieszniejszy?”. Zwycięzcy poszczególnych konkursów otrzymali ziemniaczane niespodzianki. Wszyscy zapraszają do Krainy Pieczonego Ziemniaka za rok.