28.09.2012 r. - II ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

28 września 2012 roku w naszej szkole przeprowadzona została akcja edukacyjna: Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (WMTDay).

Akcja miała na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mieli okazję nadrobić te zaległości.

Przez cały tydzień uczniowie przypominali sobie tabliczkę mnożenia. Na korytarzu szkolnym były wywieszone plansze z TM. Uczniowie odpytywali się na przerwach.

Akcja II Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia polegała na przeprowadzaniu krótkich egzaminów z tabliczki mnożenia przez Komisje Egzaminacyjne. Ich skład tworzyli uczniowie (którzy zdali egzamin z tabliczki mnożenia, uprawniający do bycia „Egzaminatorem”) wraz z nauczycielami:

- P. Jolanta Furmańska – nauczyciel
- P. Jolanta Gałązka – nauczyciel
-  P. Hanna Zdulska – nauczyciel
- P. Elżbieta Walczak – nauczyciel
- Grzegorz Pietrzak – uczeń kl. VI
- Szymon Jędrzejczak – uczeń kl. VI

Uczniowie przepytywali kolegów ze szkoły zgodnie z mottem:

"Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają".

Uczeń, który w tym dniu zadał egzamin ze znajomości tabliczki mnożenia, otrzymywał tytuł: MT EXPERT. W naszej szkole taki tytuł uzyskali:

- Szymon Jędrzejczak – kl. VI
- Grzegorz Pietrzak – kl. VI
- Adam Łajszczak – kl. VI
- Artur Męczyński – kl. VI
- Sebastian Góralczyk – kl. V
- Rafał Różański – kl. V
- Aleksandra Rylska – kl. V
- Bartłomiej Świdnicki – kl. V
- Agata Walczak – kl. V
- Krystian włodarski – kl. V
- Kinga Dobrosz – kl. IV
- Maja Dobrosz – kl. IV
- Aleksandra Major –kl. IV
- Klaudia Oręziak – kl. IV
- Dominik Stępniak – kl. IV
- Joanna Walczak – kl. IV

Tegoroczna – II edycja akcji odbyła się pod hasłem: ”EDUKACJA-ZABAWA-INTEGRACJA”.

Akcja przebiegała sprawnie i bez zakłóceń. Sprawiła uczniom wiele radości. Czekamy na organizację akcji za rok.

Koordynatorem akcji w szkole była: P. Elżbieta Walczak – nauczyciel matematyki.