PIKNIK RODZINNY, WRĘCZENIE STYPENDIÓW. SZKOLNY FESTIWAL 2.0.

4 czerwca 2012 roku w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Starej Wsi odbył się Szkolny Festiwal 2.0, połączony z Piknikiem Rodzinnym. Na Festiwal Nauki przybył Burmistrz Miasta i Gminy Biała Rawska - p. Zbigniew Szcześniak oraz wielu rodziców dzieci z klas 0-VI.

W tym dniu swoje projekty edukacyjne  z zakresu języka polskiego, matematyki i przyrody na forum szkoły zaprezentowali uczniowie z klas IV-VI.  Można było obejrzeć prezentacje multimedialne uczniów z matematyki i języka polskiego oraz wystawę mydeł. Uczniowie prezentowali również swoje blogi.

Efekty pracy mogli obejrzeć wszyscy zaproszeni goście oraz uczniowie. Widzowie z zaciekawieniem oglądali prezentacje uczniów. Rodzice z dumą podziwiali to, co "stworzyły" ich pociechy. Dużą popularnością cieszyła się wystawa naturalnych mydeł, wykonanych przez klasę IV. Każdy z zaproszonych gości otrzymał mydło.

Dodatkową atrakcją tego dnia były występy dzieci dla Mam i Tatusów, gry i zabawy dzieci i ich rodziców na terenie szkoły oraz słodki poczęstunek.

W przygotowania tego dnia zostali włączeni wszyscy nauczyciele. Festiwal 2.0 był uwieńczeniem działań szkoły w programie Szkoła z klasą 2.0.  W bieżącym roku szkolnym w program zaangażowali się uczniowie klas IV-VI.